https://docs.google.com/forms/d/1PWqKU-k-Y79nmiztpWSDn3vK3bNSNemM9Ue9f2rN7Vk

Dr. John B. Arden kimdir?


Dr. John B. Arden Kuzey Kaliforniya bölgesinde yer alan Kaiser Permanente adlı kuruluşta ruh sağlığı eğitim direktörü olarak görev yapmış ve her yıl 150'den fazla doktora sonrası asistan ve stajyerin eğitim gördüğü 24 ayrı tıp merkezinde eğitim programları düzenlemiştir.


Dr. Arden’ın nöropsikoloji çalışmaları, beyin ve onun kapasitesi hakkında –nöroplastisite ve nörojenez dahil olmak üzere- psikoterapi araştırmaları, mindfulness, beslenme nörobilimi ve sosyal zeka ile ilgili tüm bilgileri bir araya getirdi. Tüm bu çalışmalar, ona nörobilim ve psikoterapiyi entegre ederek biyolojik ve psikolojik yaklaşımları sentezlemesi için ilham verdi. Bu ilhamla, psikoterapide yeni bir bakış olan “Beyin Temelli Terapi”’nin doğuşunu sağladı.


Bireysel terapi, grup terapisi, aile terapisi ve kimsayal madde bağımlılığında danışmanlık hizmetleri veren Dr. John Arden Amerika’nın tüm eyaletlerinde ve 25 ayrı ülkede gerçekleştirmiş olduğu “Beyin Temelli Terapi” sunum ve eğitimlerine halen devam etmektedir.


Dr. Arden yakın zamanda yayımlanan Mind-Brain-Gene: Toward Psychotherapy Integration kitabı da dahil olmak üzere 20’nin üzerinde dile çevrilmiş 15 kitabın yazarıdır (Brain2Brain, The Brain Bible, Rewire Your Brain, Brain-Based Therapy with Adults , Brain-Based Therapy with Children and Adolescents...). Brain2Brain (Nörobilimin Psikoterapi Üzerindeki Dönüştürücü Etkisi) ve Brain Up (Beyninizi Yeniden Yapılandırın) kitapları Türkçe’ye çevrilmiştir.


Yeni Psikoterapi ve Psikolojik Hizmetler’in ev sahipliğinde bu sene ilk defa ülkemize gelecek olan Dr. John B. Arden, dünyaca ünlü bir konuşmacıdır. Dr. Arden için söylenenlerden birkaçı...


“Dr. John B. Arden çoşkulu, akışkan ve eğitici sunumlarıyla her zaman büyüleyici oldu. “Beyninizi Yeniden Yapılandırın” seminerleri herkesin anlayabileceği bir dil kullanımının eşliğinde katılımcıları beynin işleyişinde ve nörobilimin mucizelerinde bir yolculuğa çıkarıyor. Kendisini şiddetle tavsiye ederim. ”
Jane Stephenson, Dublin, Ireland, MD Seminars.ie


"John Arden tanıdığım en ilham verici konuşmacılardan. Nörobilimdeki son gelişmelere dair bilgiyi ve uygulamaları bütünleştirdiği samimi, esprili, açık ve kişisel hikayelerle donatılmış paylaşımı oldukça etkileyici.”

Liz Shean, Editor of Psychotherapy in Australia, Melbourne Australia


“Katıldığım en iyi eğitimdi. Dr. Arden’ı dinlerken insan kendini o kadar kaptırıyor ki... Oldukça karmaşık bir bilgi öbeğini öylesine kolay anlaşılır ve hayata geçirilebilir bir şekilde anlatıyor ki...”

Alyssa Ryan, Edmonton, AB

https://docs.google.com/forms/d/1PWqKU-k-Y79nmiztpWSDn3vK3bNSNemM9Ue9f2rN7Vk