Ersin Bayramkaya, MSc.

Klinik Psikolog/Psikoterapist

2009 yılında Hacettepe Üniversitesi Klinik Psikoloji Yüksek Lisansı'nı bitiren Ersin Bayramkaya, 2005 yılında Mersin Üniversitesi Psikoloji Bölümü'nden mezun olmuştur. 2016 Ocak ayından itibaren kurucularından olduğu YENİ Psikoterapi ve Psikolojik Hizmetler'de ergen ve yetişkinlerle bireysel psikoterapi, yetişkinlerle çift ve aile terapisi çalışmalarını sürdürmektedir. Aynı zamanda İstanbul Kültür Üniversitesi Psikoloji Bölümü'nde yarı zamanlı öğretim görevlisi olarak ders vermektedir.


Yüksek lisans eğitimi esnasında Bilişsel-Davranışçı Terapi eğitimi alan Bayramkaya daha sonra Şema Terapi ve Psikolojik Travma ve Travmaya Müdahale eğitimlerini almıştır. Terapi çalışmalarını geliştirmek amacıyla farklı eğitim ve süpervizyon çalışmalarına katılmayı hedefleyen Bayramkaya daha sonra EMDR I ve II Düzey, Çözüm Odaklı Terapi ve Stratejik Aile Terapisi eğitimlerini ve süpervizyonlarını tamamlamıştır. Bu eğitimlerin yanında Gottman Çift Terapisi I-II Düzey, Duygu Odaklı Çift Terapisi eğitimleri almıştır.


Ersin Bayramkaya, 2007-2008 yıllarında Bilkent Üniversitesi Psikolojik Danışma ve Gelişim Merkezi’nde (PDGM) üniversite öğrencileri ile bireysel terapi ve grup çalışmaları yürütmüş, çeşitli konularda konferans ve seminerler vermiştir. 2008-2009 yıllarında DBE-Davranış Bilimleri Enstitüsü’nde bireysel, çift/aile terapi seansları yürütmüş ve başta performans geliştirme olmak üzere çeşitli konulardaki projelerde yer almıştır.


2008-2009 yıllarında Türk Psikologlar Derneği (TPD) yönetim kurulunda yer alan Ersin Bayramkaya, 2005 yılında gerçekleştirilen X. Ulusal Psikoloji Öğrencileri Kongresi’nde kongre düzenleme kurulu başkanlığını yürütmüştür. Öğrencilik yıllarında (2001-2005) Türk Psikoloji Öğrencileri Çalışma Grubu (TPÖÇG) temsilcisi olarak çalışmış ve yapılan faaliyetlerde aktif görevlerde yer almıştır.


Bayramkaya, 2009-2016 yılları arasında Sabancı Üniversitesi Psikoterapi ve Psikolojik Hizmetler Birimi ve 2009-2015 yılları arasında İNDA Çözüm Odaklı Danışmanlık ve Eğitim Merkezi’nde psikoterapist ve eğitmen olarak çalışmıştır.


Ersin Bayramkaya, psikoterapi çalışmalarının yanı sıra kurumların ihtiyaçlarına göre danışmanlık ve eğitimler vermektedir. Bireysel/takım sporcuları, sanatçılar, yöneticiler ve öğrenciler ile performans geliştirme çalışmaları yürütmektedir.


Türk Psikologlar Derneği Travma Birimi'nde gönüllü olarak saha çalışmalarında yer alan Ersin Bayramkaya Türk Psikologlar Derneği ve EMDR Derneği üyesidir.


e-mail: ersin@yenipsikoloji.com

Linkedin: https://www.linkedin.com/in/ersin-bayramkaya-8250b...

Çalışma Alanları:

- Travma sonrası bozukluklar (Travma sonrası stres bozukluğu)

- Kaygı bozuklukları (panik bozukluk, fobiler, sosyal fobi..)

- Depresyon,

- Erken dönem travmalar,

- Stres yönetimi

- Öfke yönetimi

- Kişilik bozuklukları

- Kayıp, ayrılık-yas

- İlişki ve evlilik problemleri

- Cinsel problemler

- Performans kaygısı

- Sınav kaygısı