EKİBİMİZ

Kübra Sezikli, MSc
Psikolog & Travma Odaklı Psikososyal Destek Ekibi Kurucusu

1993 yılında, Adana’da doğmuştur. Lisans öğrenimini Çağ Üniversitesi İngilizce Psikoloji bölümünde burslu olarak tamamlamıştır, ardından İstanbul Bilgi Üniversitesi’nde Travma ve Afet Çalışmaları Uygulamalı Ruh Sağlığı Yüksek Lisansı’na başlamıştır. Şu an da tez dönemine devam etmektedir.
Kübra Sezikli, lisans hayatından bu yana çeşitli sivil toplum örgütlerinde hassas gruplarla çalışmalar yürütmüştür. 2016 yılında Travma Odaklı Psikososyal Destek Ekibi’ni (TOPDE) kurmuştur ve hala danışman olarak devam etmektedir. TOPDE, koruyucu, önleyici ve sağaltıcı çalışmalar yapmak için öğrenciler tarafından kurulan Türkiye’deki ilk sivil toplum örgütüdür. Kuruluşundan bu yana gönüllülerini yetiştirmektedir; Şu an 60’dan fazla eğitmeni 500’den fazla gönüllüsü vardır. Aynı zamanda Türk Psikologlar Derneği Travma Birimi' nde Psikolojik Acil Müdahale Ekibi gönüllüsüdür.
Sezikli, lisans yıllarında, Çağ Üniversitesi Psikoloji Kulübü’nün yönetim kurulu’nda 4 yıl aktif olarak görev almış, çeşitli ekiplerin liderliğini üstlenmiştir, dönüşümcü katkılar sağlamıştır. Aynı zamanda Türk Psikoloji Öğrencileri Çalışma Grubu’nun (TPÖÇG) gönüllüsü olarak çalışmalar yürütmüştür. Bu çalışmaların arasında, PsiFest15, 3.TPÖÇG Akademi, 21. Ulusal Psikoloji Öğrencileri Kongresi’ni gibi birçok etkinlik ve akademik çalışmanın Düzenleme Kurulu Başkanı olarak yer almıştır.
2017 yılından bu yana yetişkinlerle psikoterapi, sivil toplum örgütü ve kurumsal çalışanlarla grup çalışmaları yürütmektedir. 2017-2018 yıllarında Adana’da özel bir klinikte psikolog olarak çalışmış ve ardından özel bir psikoloji firmasında ‘İş Geliştirme ve Proje Koordinatörü’ olarak devam etmiştir. Aynı yıl İçişleri Bakanlığı tarafından desteklenen bir projeye koordinatörlük yapmıştır.
2019’un Eylül ayından itibaren YENİ Psikoterapi ve Psikolojik Hizmetler' de terapist ve eğitmen kimliğiyle mesleki çalışmalarını yürütmekte olan Sezikli, yetişkinlerle, ergenlerle ve çiftlerle danışmanlık hizmetlerini ve alana dair eğitimlerini sürdürmektedir. İlişki problemleri, depresyon, kaygı, travma, ölüm ve yas, yaşam kalitesini arttırma, çalışma alanları içerisindedir. Bilişsel davranışçı terapi, şema terapi, çözüm odaklı terapi gibi birçok terapi eğitimi almıştır. EMDR eğitimini EMDR Derneği’nden almıştır ve aktif uygulayıcısıdır. Türk Psikologlar Derneği ve EMDR Derneği üyesidir.

Kübra SEZİKLİ MSc
Uzman Psikolog / Psikoterapist / Eğitmen