EKİBİMİZ

Manisa Fatih Anadolu Lisesi’nden mezun olduktan sonra, İstanbul Üniversitesi Psikoloji Bölümü’nü bitirmiştir. Ruhsal Travma alanındaki yüksek lisans programını Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde tamamlayan Amasyalı, Balıklı Rum Hastanesi Psikiyatri Kliniği’nde ve daha sonra uzun yıllar üniversitelerin Psikolojik Danışmanlık Merkezleri’nde genç yetişkinlerle çalışmıştır.

Travma, kriz, kayıp ve yas, depresyon, fobiler, kaygı bozuklukları, öfke yönetimi ve ilişki problemleri gibi başlıklarda yetişkinlerle ve gruplarla çalışan Amasyalı, klinik uygulama alanında, Bilişsel Davranışçı Terapi (BDT), Psikodrama, EMDR, Somatik Deneyimleme yöntemlerini kullanmaktadır.

Cumhur Amasyalı, daha önceki yıllarda Türk Psikologlar Derneği yönetim kurullarında görev almıştır. Bir dönem TPD İstanbul Şubesi Travma Komisyonu Başkanlığı görevini yürütmüştür. Halen Travma Çalışmaları Derneği (TÇD) ve Travma ve Afet Ruh Sağlığı Çalışmaları Derneği (TARDE) yönetim kurulu üyesidir. 2019’un Eylül ayından itibaren YENİ Psikoloji’de terapist ve eğitmen kimliğiyle mesleki çalışmalarını yürütmektedir.

Cumhur AMASYALI, MSc
Uzman Psikolog / Psikoterapist / Öğretim Görevlisi