https://docs.google.com/forms/d/1PWqKU-k-Y79nmiztpWSDn3vK3bNSNemM9Ue9f2rN7Vk

Eda Tunca, BSc.

Psikolog


03.10.1995 yılında Eskişehir’de doğmuştur. 2018 yılında Okan Üniversitesi Psikoloji Bölümü’nden Yüksek Onur Öğrencisi olarak mezun olmuştur. Öğrencilik yıllarında Ayşegül Kalem ve Ersin Bayramkaya’nın asistanlığını yapan Eda Tunca, YENİ’de psikolog ve eğitmen kimliğiyle çalışmalarını sürdürmektedir.


2013 yılında Bozüyük Anadolu Öğretmen Lisesi’nden mezun olan Eda Tunca, henüz lise yıllarındayken eğitim sistemi ve öğrenme stilleri üzerine pek çok ders almış ve bir ilkokulda öğretmenlik stajını tamamlamıştır. Psikoloji lisans eğitimine devam ettiği 2016 yılında, Türk Psikoloji Öğrencileri Çalışma Grubu (TPÖÇG) Eğitim Ofisi tarafından düzenlenen 1. Eğitmen Eğitimi Yaz Okulu’ndan mezun olup gerekli şartları sağladıktan sonra TPÖÇG Eğitmen Havuzu’nun ilk 10 eğitmeninden biri olmuştur. 2016 yılında, kurucularından olduğu Yeni Eğitim Sistemi Derneği’nde eğitim üzerine çalışmalar yapmıştır. 2017 yılında, TPÖÇG 2. Jenerasyon Eğitmenleri’ni yetiştirmek üzere eğitmen takımında yer almıştır ve mentorluk çalışmalarına halen devam etmektedir. Türkiye’de yüzlerce psikoloji öğrencisine sosyal beceri gelişimi üzerine eğitim vermekle birlikte Avrupa Psikoloji Öğrencileri Birlikleri Federasyonu (EFPSA) 2017 ve 2018 Kongreleri’nde ulusal eğitmen sıfatıyla yer almıştır. Bir eğitmen olarak, uluslararası düzlemde yeni nesil öğrenme deneyimi olarak geçen; uygulamaya ve ilişkisel öğrenmeye dayalı, farklı öğrenme stillerini kapsayan Yaygın Eğitim Sistemi’ni benimsemektedir.


Eda Tunca öğrencilik yıllarında pek çok gönüllü çalışma gerçekleştirmiştir. Gönüllü stajını İstanbul Çağlayan Adliyesi Çocuk Ağır Ceza Mahkemesi ve Aile Mahkemeleri’nde çalışarak tamamlamıştır. 1,5 sene süreyle çalıştığı TPÖÇG Yayın Ekibi’nin “PsiNossa” adlı e-dergisinde derleme makale ve kitap köşesi yazarlığı rollerinin yanında röportaj yapma, STK tanıtımları gibi farklı görevler de üstlenmiştir. TPÖÇG üniversite temsilciliği yapmıştır ve sayısız etkinlikte eğitmen, oryantasyon ekibi üyesi, organizatör sıfatlarıyla aktif olarak katılım göstermiştir.


Sanatın her dalına, teröpatik süreç içerisinde ilişki kurma ve bu sürecin nörobilimsel temellerine; toplumsal cinsiyet, yaratıcılık ve öğrenme kavramlarına yakından ilgi duyan Tunca, bu ilgi alanlarına yönelik çalışmalarını yenilikçi bir vizyonla YENİ’de sürdürmektedir.


e-mail: eda@yenipsikoloji.com

https://docs.google.com/forms/d/1PWqKU-k-Y79nmiztpWSDn3vK3bNSNemM9Ue9f2rN7Vk