https://docs.google.com/forms/d/1PWqKU-k-Y79nmiztpWSDn3vK3bNSNemM9Ue9f2rN7Vk

Ayberk Özkoca, BSc.

Psikolog


17.12.1994 yılında İstanbul’da doğmuştur. 2018 yılında İstanbul Kültür Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Psikoloji Bölümü’nden mezun olmuştur. 2016 Kasım ayında YENİ’de Ayşegül Kalem ve Ersin Bayramkaya’nın asistanlığını yapmaya başlamıştır. Prof. Dr. Jeffrey A. Kottler’in 2017 ve 2018 yıllarında gerçekleştirilen eğitimlerinin asistanı olarak YENİ’de organizasyonel becerilerini geliştirmiştir. Kottler’in Türkiye tanıtımında ve organizasyonunda ihtiyacına yönelik sorumluluklar almıştır. Lisans eğitimini tamamlamasının ardından, YENİ’deki çalışmalarına psikolog, eğitmen ve proje koordinatörü ünvanlarıyla devam etmektedir.


2014-2016 yılları arasında, Türk Psikoloji Öğrencileri Çalışma Grubu (TPÖÇG) İstanbul Kültür Üniversitesi (İKÜ) Temsilciliği yapmış ve ardından TPÖÇG Yönetim Kurulu’nda Temsilciler ve Yerel Yapılanmalar Koordinatörü olarak çalışmıştır. Bu süreçte ayrıca, TPÖÇG içindeki seçim sisteminin değişmesinde farklı ekiplerin liderliklerini yaparak dönüşümcü katkılar sağlamıştır. 2016 yılında TPÖÇG Eğitim Ofisi tarafından düzenlenen 1. Eğitmen Eğitimi Yaz Okulu’ndan mezun olan 12 eğitmen adayından biridir. Sosyal becerilerin gelişimine katkı sağlamak amacıyla eğitmenlik çalışmalarına devam etmektedir. 


Ayberk Özkoca, 2015-2016 yılları arasında İKÜ Psikoloji Kulübü AR-GE departmanında kulübün yıllık eylem planının düzenlenmesinde aktif görev almıştır. 2015-2018 yılları arasında İKÜ Psikoloji Bölüm Başkanlığı’nda yarı zamanlı asistanlık yapmıştır. Asistanlık kapsamında İKÜ ev sahipliğinde düzenlenen EMDR Türkiye Derneği’nin 4. EMDR Sempozyumu’nda ve 5th Global Conference on Psychology Researches Kongre’sinin düzenleme kurulunda aktif görevler almıştır. 2018 yılında 2 ay süreyle Bakırköy Şefkat Huzurevi’nde klinik stajını tamamlamıştır. Öğrencilik yıllarında psikoloji bölümü adına aktif çalışmalar yapan Özkoca, Türk Psikologlar Derneği üyesidir.


Tüm bu çalışmaları sonucunda Özkoca özellikle eğitim, organizasyon ve proje geliştirme konularında, 2018 Eylül ayı itibariyle Proje Koordinatörü ünvanıyla eğitim çalışmalarına YENİ Akademi bünyesinde devam etmektedir.


e-mail: ayberk@yenipsikoloji.com


Linkedin: https://www.linkedin.com/feed/?trk=onboarding-land...

https://docs.google.com/forms/d/1PWqKU-k-Y79nmiztpWSDn3vK3bNSNemM9Ue9f2rN7Vk